fbpx

HORMONY vs ENERGIE, INTUICE

hormony a intuice

I moje zkušenost s hormonální antikoncepcí mě dovedla až sem. Jako mladá dospívající slečna jsem na sobě vnímala, že jsem taková citlivá dušička a umím dobře vnímat energie lidí. Ta vnímavost energií ke mně přicházela postupně a přirozeně. Stejně tak jsem vždy dávala na svoji intuici, kterou jsem byla schopna velmi dobře vnímat a pokaždé se zpětně ukázalo, že jsem se rozhodla správně. A co je hlavní, především jsem se v tom cítila dobře.

V dospívání jsem jako většina holek začala brát antikoncepci (prášky). Tím se vše začalo měnit. Na co bych ráda upozornila a co mi přijde důležité zmínit, je to, jak POMALU, POSTUPNĚ a NENÁPADNĚ se tento proces děl s užíváním HA.

Když jsem po mnoha letech přestala brát HA, najednou jsem pochopila, co mi tyhle šílené pilulky vzaly. Byla to moje intuice, podle které jsem se vždy dřív řídila. Dnes už s jistotou vím, že intuice je pro mě natolik důležitá, že se podle ní v životě řídím. Zatím se mi to vždy vyplatilo jen v dobrém. Také si dovolím říct, že intuice je obecně pro nás ženy zcela přirozená a vůbec se nemusíme bát se jí otevřít. Během užívání HA jsem různé energie přestala tolik vnímat. Trochu jsem je sice vnímala, ale tak jako by ,,v mlze – v oparu“, a bylo to natolik náročné, až mě to odradilo se tím zabývat. Teprve po vysazení HA jsem pochopila, že vnímavost byla utlumená několikaletým užíváním pilulek.

Stále se ještě vzpamatovávám z těch několika roků braní umělých hormonů. Také si každým dnem víc a víc uvědomuji, co vše mi to vzalo. Naštěstí se mi moje citlivost, intuice a vnímání energií rychle vrací zpět. Cítím, že v každé jednotlivé fázi ženského cyklu se mi mé vnímání trochu mění, ale to je v pořádku. Někdy je to skutečně jízda jak na horské dráze. Někdy jsem zase více klidná a vnímám energie jako by více s rozvahou. To vše vzhledem k tomu, v jaké fázi cyklu se právě nacházím. V lepší orientaci a porozumění tomu, co se opakovaně v cyklech děje, mi velmi pomohla kniha Cyklická žena od Mirandy Grey (dnes už docela známá a snadno dostupná ženská příručka).

Ráda bych tímto článkem podpořila všechny ženy, ať se nebojí věřit samy sobě, věřit své intuici a dávat na své pocity. Vždyť už jen slovo intuice je synonymem ženy. A také tematicky k tomuto webu, jak už napovídá sám název, bych na závěr ráda sdělila, že to skutečně jde i bez umělých hormonů – a že je to moc fajn.

autor: Hanka Vaňurová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlášení do kurzu