fbpx

Nehormonálka v roce 2018

V roce 2018 vznikl projekt Poradny antikoncepce online formou živých rozhovorů s různými odborníky. Aby to bylo zajímavé pro diváky i pro nás, rozhodly jsme se vysílat ve facebookové skupině Nehormonálka.cz aneb žijeme bez HA a stejně tak chceme pokračovat v letošním roce.

Vysílání vedla Adéla Kazdová (Nováková) autorka knihy Život bez hormonální antikoncepce a spoluzakladatelka spolku Nehormonálka.cz

Vloni se nám podařilo natočit celkem 3 rozhovory, do kterých jste mohli vstupovat také, ptát se v průběhu vysílání, komentovat a sdílet své zkušenosti.

PRVNÍ DÍLY ONLINE PORADNY

V prvním díle Poradny antikoncepce online vystoupila celostní gynekoložka MUDr. Jitka Blábolilová. Probraly jsme ženský cyklus, jak funguje náš ženský hormonální systém, proč je tak důležité nenarušovat tělo umělými hormony, které obsahuje právě hormonální antikoncepce ať už formou pilulek, injekcí nebo náplastí. Také jsme nastínily naše zkušenosti i alternativní možnosti, jak tělo po vysazení hormonální antikoncepce vrátit do rovnováhy např. formou aromaterapie, úpravou stravy a zařazením správných vitamínů, minerálů.

V druhém díle se k Jitce Blábolilové připojila Katka K. Makrlíková, zakladatelka poraden antikoncepce Nehormonálka.cz. Rozhovor směřoval k představení nejznámějších nehormonálních metod, jejich výhod a nejčastějšími otázkami na ně. Padly poznatky také z gynekologické ordinace.

Třetí díl byl pokračováním a detailnějším představením všech u nás nejčastější používaných nehormonálních metod antikoncepce, jejich vývoji a také názornou ukázkou praktického použití např. pesaru nebo jak se zavádějí nitroděložní tělíska na modelu dělohy. Katka K. Makrlíková podrobně vysvětlila rozdíly mezi jednotlivými metodami a také uplatnění jednotlivých metod. Od vás, diváků, jsme dostaly krásnou zpětnou vazbu a padla spousta důležitých dotazů.

Během 2. poloviny roku 2018 se nám tedy podařilo veřejně probrat nejdůležitější představení nehormonálních metod antikoncepce, alternativní způsob léčby po vysazení hormonální antikoncepce a praktické využití jednotlivých metod. Užitečné byly informace z lékařského prostředí a ordinace a zároveň zkušenosti pacientů, klientů i nás samotných.

CO CHYSTÁME V ROCE 2019?

Rozhodně chceme v Poradnách antikoncepce online pokračovat i s dalšími odborníky a téma více rozvinout na oblast partnerství, zdravého přístupu k sobě samé, partnerovi, léčbě gynekologických problému z pohledu východní i západní medicíny, přístupu k sexualitě, informovanosti dospívajících i rozšíření obzorů pro každého, kdo je tomu nakloněn.

Pokud máte už teď tip nebo doporučení na odborníka, od kterého byste rádi slyšeli názor a chtěli s ním diskutovat, určitě nám dejte vědět na mail: nehormonalka@gmail.com.

Koncept Nehormonálky.cz – poraden antikoncepce se postupně stává realitou a my se už teď těšíme na vás buď osobně v některé z našich vznikajících poraden, na přednáškách nebo také online při sledování některého z našich živých vysílání.

Moc a moc vám děkujeme za přízeň a podporu v roce 2018, vaše zvídavé otázky i diskuzi a těšíme se, co nového nám přinese tento rok! Buďte s námi určitě v kontaktu ideálně na FB stránce Nehormonálka.cz, ve FB skupině Nehormonálka.cz aneb žijeme bez HA anebo v mailové komunikaci. A také živě v postupně vznikajících poradnách antikoncepce po krajských městech v ČR!

Přejeme vám vše dobré v tomto roce, otevřenou mysl a chuť experimentovat i v oblasti sexuality. 🙂

Za tým Nehormonálka.cz Adéla Kazdová (Nováková) autorka knihy Život bez hormonální antikoncepce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlášení do kurzu